Już we wtorek 27 lutego br. w Elbląskim Parku Technologicznym odbędzie się spotkanie w ramach cyklu Akademia Biznesu:
Temat ESG jest coraz częściej wskazywany jako jeden z czynników zmieniających warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Określa zarządzanie w aspektach środowiskowych, społecznych i korporacyjnych. ESG wpływa na reputację i stabilność danej spółki oraz zdolność do generowania zysków w dłuższej perspektywie czasu.
Wraz z dniem 5 stycznia 2023 roku w życie weszła dyrektywa CSRD, obejmująca m.in. raportowanie ESG. Przedsiębiorcy zadają sobie pytanie, kogo już teraz ono dotyczy oraz jakie informacje będą musiały znaleźć się w takich dokumentach.
Docelowo raportowanie ESG ma dotyczyć wszystkich spółek działających na terenie Unii Europejskiej. Warto więc zainteresować się kwestią ich tworzenia odpowiednio wcześniej tak, aby móc zaplanować tworzenie dokumentu, ale i strategię ESG.
Podczas naszego szkolenia dowiesz się:
- dlaczego raportowanie ESG obowiązuje również Ciebie (nawet, jeżeli nie jesteś przedsiębiorcą zobligowanym do raportowania zrównoważonego),
- co mają na myśli Twoi partnerzy biznesowi, kiedy pytają o kryteria ESG,
- co powinieneś wiedzieć, żeby utrzymać się w łańcuchach wartości firm zobowiązanych do raportowania niefinansowego,
- co trzeba zrobić, żeby zacząć raportować ESG,
- czym jest raportowanie niefinansowe (zrównoważone, ESG).
WSTĘPNA AGENDA:
10:00 – 11:00
Wprowadzenie do ESG Ewelina Strawa
Kryteria raportowania niefinansowego Joanna Czerepko
11:00 - 11:15
Przerwa kawowa
11:15 – 12:00
Jak stworzyć raport niefinansowy? Joanna Czerepko
Czego potrzebujesz, żeby poradzić sobie w obszarze społecznym? Ewelina Strawa
PROWADZĄCE:
Joanna Czerepko
Elblążanka. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, a także wielu kursów i szkoleń – w tym Strategii Zrównoważonego Rozwoju i ekonomii cyrkularnej w Judge Business School Uniwersytetu Cambridge. Obecnie wykładowca akademicki, bierze udział w międzynarodowych projektach badawczych. Wcześniej przez wiele lat zawodowo związana była z branżą doradczą.
Głównym przedmiotem jej badań są problematyka ESG, gospodarka o obiegu zamkniętym oraz zachowania konsumentów związane ze świadomą konsumpcją. Do wzrostu jej zainteresowania zrównoważonym rozwojem, reprezentowanym m.in. przez skrót ESG i ekonomię cyrkularną, przyczyniła się rozprawa doktorska z obszaru analizy popytu i kosztów zewnętrznych. Książka napisana na bazie rozprawy została w 2023 roku wyróżniona przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.
We wrześniu 2023 r. dr Joanna Czerepko zainicjowała utworzenie Pomorskiego Forum ESG. Obecnie skupia się na rozwoju tego projektu.
Ewelina Strawa
Założycielka i pomysłodawczyni Projektu Dobre Życie Lidera, oraz Akademii Lidera 5.0. Absolwentka MBA z 23 letnim doświadczenia w sprzedaży i zarządzaniu, w tym jako dyrektor ds. franczyz. Mówca motywacyjny, wykładowca Akademicki.
Dzisiaj właścicielka marki BrainPoint, CEO HeyDay Foundation,. Trener mentalny Liderów, Psycholożka biznesu. Przez ostatnie lata, przeprowadziła 250 liderów przez zmianę. Przeprowadziła szkolenia indywidualne i grupowe dla min. CISCO, Punkta, Link4, Orange, McDonalds, Polska Organizacja Franczyzodawców, Pomorska Izba Adwokacka, Holiday Inn, SA MBA, HR Business Partners, Nordea, DahliaMatic, czy też Dyrektorzy i nauczyciele szkół.
SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 25.04.2024 r.