Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mapa strony

  • EPT1
  • EPT2
  • EPT3
  • EPT4
  • EPT5
  • EPT6
Smaller Default Larger

PRB

IMG 6834Wyjątkowość domów na wodzie polega na bliskim kontakcie z naturą, komforcie życia ich mieszkańców i wielkiej atrakcyjności. Na całym świecie w takich domach mieszkają tysiące ludzi, pojawiają się coraz to nowsze projekty i ciekawe propozycje. Również i w Polsce nie brakuje pomysłodawców. Dlaczego ograniczamy się tylko do domów, a gdyby tak jednocześnie pracować, bawić się i zacząć żyć na wodzie?

Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie spowodowało, że młody prawnik - Piotr Baczewski – szef ośrodka dla osób niepełnosprawnych, a prywatnie miłośnik żeglarstwa, postanowił zmienić coś w swoim życiu. Przyczyna tego leży w jego charakterze. Po pierwsze, praca na etacie nigdy nie była jego marzeniem, po drugie, przekonanie, że praca powinna być pasją, spowodowały, że jako żeglarz z zamiłowania postanowił pogodzić te dwie sprawy. I tak z pasji do żeglowania – razem z zespołem -   założył spółkę PRB, która nie tylko pomoże zrealizować marzenia, ale pozwoli na wprowadzenie na rynek wodny kolejnej innowacji.
Wnikliwa analiza rynku wykazała, że niezbędne jest stworzenie linii jednostek pływających dopasowanych do potrzeb różnych segmentów użytkowników, m.in.: doświadczonych żeglarzy, rodzin szukających na wodzie bezpieczeństwa, osób starszych i niepełnosprawnych, poszukiwaczy nowoczesnego wzornictwa i designu, a także turystów oczekujących rozwiązań prostych, niewymagających szczególnej wiedzy i umiejętności. Jak to pogodzić? Tak powstał  pomysł „Smartbus - modułowy bus wodny”. Smartbus zaprojektowany został jako jednostka o szerokim zastosowaniu, której modułowa konstrukcja pozwala na łatwą zmianę funkcji od houseboata poprzez transport osób, przewóz towarów do modułów biurowych, hotelowych czy usługowych. Taka konstrukcja pozwoli na sprzedaż Smartbusa firmom czarterowym, hotelom dostarczającym usługę wynajmu bezpośrednio użytkownikom, deweloperom w miejscowościach z akwenami wodnymi, lokalnym samorządom i inwestorom indywidualnym. Przesłaniem firmy jest produkowanie łodzi spełniających dzisiejsze standardy technologiczne i wizualne. Smartbus zapewnia nowe przeżycia w wypoczynku na wodzie. Pomysł spodobał się specjalistom z Elbląskiego Parku Technologicznego, zaprosili oni młodych przedsiębiorców do współpracy oraz przyznali im miejsce do inkubacji w ramach Platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents”.FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

 

www.inwestycje.elblag.plMultimedia

Newsletter

BIP


BGK

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników. Program Rozwój Polski Wschodniej