Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mapa strony

  • EPT1
  • EPT2
  • EPT3
  • EPT4
  • EPT5
  • EPT6
Smaller Default Larger

STEAM – Science and Technology Path for Every Child and Youngster

Jak zbudować ścieżkę nauki i technologii dla każdego dziecka i młodego człowieka przez edukację? Na to pytanie Elbląski Park Technologiczny starał się odpowiedzieć 5 października 2020 r. podczas warsztatów zorganizowanych wspólnie z Euroregion Baltic – ERB dla ludzi młodych.

Młodzież, jako przyszli przedsiębiorcy wzięli udział zarówno w wykładach, jak i odwiedzili Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych, w którym mogli przeprowadzić eksperymenty z wodą.

„Poznajmy się” to hasło, którym można opisać pierwszy z wykładów. Dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego Urszula Małek, w przystępny sposób przedstawiła co to jest EPT, a także wskazała cele oraz nowe kierunki rozwoju, na których koncentrują się przede wszystkim jego pracownicy. Natomiast, na drugim z wykładów poruszona została tematyka niezwykle istotna dla mieszkańców nie tylko Warmii i Mazur, ale całego świata – zmiany klimatu na osi czasu i ich skutki dla przyszłych pokoleń.

Mamy nadzieję, że wspólnie z Euroregion Baltic – ERB zachęciliśmy uczniów do studiowania przedmiotów ścisłych w Regionie Morza Bałtyckiego oraz założenia w niedalekiej przyszłości firmy w Elblągu.FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

 

www.inwestycje.elblag.plMultimedia

Newsletter

BIP

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników. Program Rozwój Polski Wschodniej