Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mapa strony

  • EPT1
  • EPT2
  • EPT3
  • EPT4
  • EPT5
  • EPT6
Smaller Default Larger

Ulgi w czynszu z tytułu najmu lokalu użytkowego

Szanowni Przedsiębiorcy, w związku z ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Elbląg Pakietem Pomocowym dla elbląskich przedsiębiorców poniżej przedstawiamy szczegółowe warunki dotyczące składania wniosków przez dzierżawców/najemców pomieszczeń w Elbląskim Parku Technologicznym.


Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19.
Z pakietu pomocowego wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność po 1 marca 2020r.
Pakiet pomocowy może zostać przyznany na wniosek przedsiębiorcy od 1 kwietnia 2020 roku.

Przedsiębiorcy dzierżawiący/wynajmujący pomieszczenia w Elbląskim Parku Technologicznym mogą skorzystać z niżej wymienionej form pomocy:

Ulgi w czynszu z tytułu najmu lokalu użytkowego
Pakiet Pomocowy umożliwia ubieganie się Przedsiębiorców o uzyskanie ulg w czynszu z tytułu najmu lokalu użytkowego (bez opłat za media).

Przedsiębiorcy mogą się starać o:
1) odroczenie terminu płatności,
2) rozłożenie na raty,
3) umorzenie należności.

Ulgi, o których mowa powyżej, na rzecz prowadzącego działalność gospodarczą, co do zasady są udzielane w ramach pomocy de minimis (w zakresie i na zasadach określonych w bezpośrednio obowiązujących aktach prawa wspólnotowego dotyczących pomocy w ramach zasady de minimis).
Aby ubiegać się o ulgi należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Niekompletne wnioski nie będą rozpatrywane.

Wnioski zgodne ze wzorem załączonym w e-mailu wraz z załącznikami należy składać do Elbląskiego Parku Technologicznego lub drogą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne!
Dodatkowo do wniosku należy dołączyć rachunek zysków i strat:
1. za miesiąc ujęty we wniosku i za analogiczny miesiąc roku poprzedniego,
2. w przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność krócej niż rok kalendarzowy – za miesiąc ujęty we wniosku oraz za I kwartał 2020r.

Każdy złożony wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

 

Załączniki:
Download this file (Wniosek_o_ulgi_czynszowe-jednostki.doc)Wniosek[ ]50 kB
Download this file (pomoc_de_minimis-czynsz_dzierzawa.xlsx)Formularz - pomoc_de_minimis-czynsz_dzierzawa[ ]76 kBFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

 

www.inwestycje.elblag.plMultimedia

Newsletter

BIP

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników. Program Rozwój Polski Wschodniej