Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mapa strony

  • EPT1
  • EPT2
  • EPT3
  • EPT4
  • EPT5
  • EPT6
Smaller Default Larger

Biuletyn - wydanie specjalne

koronawirusPrzekazujemy Wam do lektury specjalne wydanie BIULETYN-u EPT dedykowane obecnej sytuacji gospodarczej w kraju związanej z zagrożeniem wywołanym przez COVID 19.

Dlatego też załączamy tu wiele przydatnych informacji na temat tego jak się odnaleźć w przypadku obecnego zagrożenia i dla przejrzystości czytania zamieszczamy je w formie załączników.

 


                   Od piątku 20 marca na terenie Polski obowiązuje stan epidemii.


Wirus infekuje także biznes - dlatego też Rząd  zapowiedział wprowadzenie tarczy antykryzysowej, która ochronić ma polskie firmy w obecnej sytuacji gospodarczej, w tym w sytuacji przerwania łańcuchów dostaw.
Jeśli okres kwarantanny się znacznie wydłuży to zapewne da to początek  społecznej i gospodarczej ewolucji, nowego podejścia do biznesu i pracy.

                  Właściciele i zarządy firm muszą przygotować scenariusze awaryjne, wprowadzić dodatkowe środki ostrożności. Skutkujące wstrzymaniem odwiedzin w firmie, wyjazdów służbowych, wprowadzeniem dodatkowej dezynfekcji, wyznaczeniem stref, zakupem  środków zabezpieczenia osobistego dla pracowników itp.  


             Jestem przekonana, że w tej całej sytuacji przetrwamy i wzajemne zrozumienie spowoduje, że wyjdziemy z niej silniejsi.
Musimy się w niej wszyscy szanować, dbać o siebie nawzajem.
Oczywiście wszystko zależy od tego jak ta sytuacja długo potrwa i na ile będzie się pogłębiała.


            Firmy zderzyły się bardzo dynamicznie z czymś, co jest od nich  niezależne. I do tego są w takiej sytuacji pierwszy raz.
Każdy powinien zrozumieć, że niewiele jest dzisiaj dobrych wiadomości. Musimy tę sytuację przejść razem, godząc się na kompromisy.
Objęcie całego kraju kwarantanną może okazać się niewystarczające – wiele zależy od nas samych i od tego jakie działania i  prewencję zastosujemy już teraz by pokonać koronawirusa.
Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli nie zastosujemy teraz silnych środków ochrony zdrowia publicznego, choroba powróci gdy ograniczenia ruchu i kwarantanny zostaną zniesione.
                     
Dlatego też utrwalajmy nawyki opisane w załączonym plakacie, bo prewencja to dziś fundamentalna sprawa!
Jednocześnie czas , w którym teraz musieliśmy na nowo się odnaleźć wykorzystajmy na rozwój i kreatywność, testowanie swoich nowych pomysłów z których najważniejszym jest dostosowanie się firmy do wymagań teraźniejszości.
Korzystajmy także z możliwości , jakie daje Internet : wirtualne wycieczki do ciekawych miejsc, korzystanie z e-booków i audio-booków, zasobów bibliotecznych on-line, udział w szkoleniach internetowych, oglądanie przedstawień  poprzez streaming itp.


                   Pomimo wielu niepokojących informacji dotyczących rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa postarajmy się, by wymagana obecną sytuacją izolacja fizyczna  poskutkowała zjednoczeniem  się w tych trudnych chwilach.
Panika nigdy nie jest dobrym motywatorem.
Bądźcie spokojni. Planujcie rozsądnie. Kierujcie się opiniami ekspertów. Nie słuchajcie plotek. Dbajcie o siebie, swoich bliskich.
 To czas, gdy warto budować lokalne społeczności, wspierać się i po prostu poznawać.

 

Życzę Wam wszystkim powodzenia!

Urszula Małek
Dyrektor
Elbląskiego Parku Technologicznego

 FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

 

www.inwestycje.elblag.plMultimedia

Newsletter

BIP

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników. Program Rozwój Polski Wschodniej