Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mapa strony

  • EPT1
  • EPT2
  • EPT3
  • EPT4
  • EPT5
  • EPT6
Smaller Default Larger

Wsparcie dla przedsiębiorców

Wsparcie dla przedsiębiorców - 04 lutego 2019 r. o godz. 10:00 w Elbląskim Parku Technologicznym przy ul. Sulimy 1, odbędzie się spotkanie, na którym będą poruszane ważne i ciekawe tematy.

 

Wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się o:

  1. Nowych zasadach funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych

Możliwości otrzymania najwyższej w skali kraju pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego do 70% wartości inwestycji oraz kryteria

otrzymania pomocy.

Podany zostanie przykład obliczania i wykorzystania pomocy.

2.      Zmianach w podatkach CIT, PIT, VAT 

Podatek PIT: płatnik, formy opodatkowania, zaliczki na podatek, strata podatkowa, wynagrodzenie małżonka jako koszt uzyskania przychodu.

Podatek CIT: zmiana zasad rozliczania samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności, zmiany w amortyzacji, (CIT i PIT), nowa stawka podatku CIT dla małych podatników, nowa ulga na prace badawczo-rozwojowe (Innovation Box), zmiany w zakresie podatku od nieruchomości komercyjnych, zmiany z zakresie rozliczenia podatku u źródła, opodatkowanie dochodów z praw własności intelektualnej, zmiany w dokumentacji podmiotów powiązanych, opodatkowanie dochodów z niezrealizowanych zysków, stosowanie kopii certyfikatów rezydencji podatkowej, przekazywanie organom podatkowym informacji o schematach podatkowych (MDR).

Omówienie znaczących zmian w podatku VAT.

  1. Usługi ZUS dla biznesu.

Ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, krócej, prościej, taniej – e akta, e-ZLA płatnik, doradcy udzielają pomocy, sprawy załatwiane „od ręki” – bez wniosku, prosty kontakt z ZUS.

Opowiedzą o tym:

Bronisław Anfolecki - Zastępcy Dyrektora Departamentu Infrastruktury Strefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie

Przedstawiciel Urzędu Skarbowego w Elblągu.

Przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oddział w Elblągu.

Proszę o potwierdzenie przybycia: tel. 55 239 32 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

 

www.inwestycje.elblag.plMultimedia

Newsletter

BIP


BGK

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników. Program Rozwój Polski Wschodniej